Ako sa pripraviť na nové európske pravidlá o ochrane osobných údajov?

Ako sa pripraviť na nové európske pravidlá o ochrane osobných údajov?

Nedávno sme Vás informovali, že v úradnom vestníku Európskej únie bolo uverejnené nariadenie o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov (všeobecné nariadenie o ochrane údajov).

Nariadenie svojím obsahom prináša viacero zmien, ale aj sľubovaný čerstvý vietor do oblasti ľudských práv. Po viac ako 20-ročnej existencií doterajších (už aj zastaralých) pravidiel prichádza nová legislatíva s novými, ale aj pozmenenými prvkami, ktoré budú platiť rovnako vo všetkých členských štátoch. Doterajšie rozdiely sa postupne vytratia, čo snáď napomôže aj právnej istote pre podnikateľský sektor, ale aj pre orgány verejnej moci.

Hovoríte si, že je ešte čas, kým bude rok 2018 a nariadenie sa začne uplatňovať? Pozrite si základné informácie o nariadení a našich niekoľko rád, že začať sa pripravovať na nové pravidlá je dôležité už dnes. A hneď tým, že ochrana osobných údajov a súkromia podľa teraz platného zákona o ochrane osobných údajov Vám nebude ľahostajná. Netreba podceňovať spracúvanie a bezpečnosť podľa terajšieho zákona o ochrane osobných údajov, lebo tí, čo tak postupujú už teraz, majú lepší predpoklad na prechod na nové pravidlá.

Nové pravidlá ochrany osobných údajov a súkromia sa týkajú aj Vás …

 

Ako sa pripraviť na nové európske nariadenie o ochrane osobných údajov pdf

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *